Pondelok 29. 4. 2024

Týždeň školských knižníc

Dňa 21.10. 2013 sa 7. A trieda zúčastnila na exkurzii v Tekovskej knižnici v Leviciach. Hodinu literatúry sme si oživili interaktívnou hodinou v knižnici.

Čakala nás pani knihovníčka, ktorá si pre nás pripravila veľmi zaujímavý program a oboznámila nás s mnohými novými informáciami, na oddelení detskej literatúry a oddelení odbornej literatúry. Pripravené mala pre nás aktivity.

Prvá aktivita bola pre nás ľahká, mali sme vyhľadať knihy podľa medzinárodného desatinného triedenia (MDT). Potom sme si vyhľadávali knihy a vďaka pani učiteľke Kováčovej, ktorá nám poradila sme si vybrali zaujímavé knihy. S plnou náručou kníh sme sa vrátili napäť do školy. Všetci žiaci sa pustili do čítania a pani učiteľka nám dala úlohu, aby sme si o prečítaných knihách pripravili projekty alebo prezentácie v power-pointe. Celá trieda ďakuje pani učiteľke Kováčovej za informačno-zábavný výlet. Už teraz sa tešíme na ďalšiu návštevu knižnice.

Žiaci 7.A triedy

Akcie školy 2013/20014