Štvrtok 9. 5. 2024

Európsky deň jazykov

Zdpovední: Mgr. Barjaková, Mgr. Maďar

Dňa 26.9. 2023 si žiaci 6.C s príležitosti Európskeho dňa jazykov vyskúšali svoje jazykové znalosti formou vedomostného kvízu, v ktorom hádali pôvod známych i menej známych televíznych rozprávok, prekladali bežné anglické slovíčka do piatich európskych jazykov vrátane maďarského, českého, poľského, nemeckého i ukrajinského a oprášili aj svoje vedomosti a orientáciu z geografie niektorých európskych krajín. V druhej polovici hodiny si formou projektov a prácou v skupinách vytvárali slovník zameraný na bežné hovorové frázy, ktoré vyhľadávali z internetových zdrojov, a zozbierané informácie nakoniec spracovali do obrazovej i textovej podoby. Európsky deň jazykov zanechal v triede šikovných šiestakov pestrofarebnú a na jazyky bohatú stopu.