Streda 24. 4. 2024

Šk. rok 2021 - 2022

Deň bez áut

Dňa 22.09.2021 sa na dopravnom ihrisku našej školy, konala akcia „Deň bez áut“. Deti si v triedach zopakovali svoje poznatky o pravidlách cestnej premávky. V popoludňajších hodinách si vyskúšali svoje zručnosti na kolobežkách a bicykloch. Súčasťou bezpečnej jazdy boli chrániče a prilba. Cieľom tohto dňa bolo poukázať, na ekologickejšie spôsoby dopravy vzhľadom na znečistené životné prostredie automobilmi.

Turistická vychádzka

V rámci plánovaných akcií ŠKD sa dňa 29.09.2021 uskutočnila turistická vychádzka. Pani vychovávateľky sa spolu s deťmi tretieho a štvrtého ročníka vybrali aj napriek nepriazni počasia k Levickému vodojemu.  Cesta sa niesla v duchu dobrej nálady. Po príchode do cieľa sa deti dozvedeli informácie o levickom vodojeme a dôležitosti vody vo svete. Po malom olovrante sme cestou do školy ukryli jeden „Veselý kameň“. Veríme, že nálezcu poteší a bude putovať ďalej.

Opäť je tu nový školský rok a spolu s ním tradícia, ktorá v rámci ŠKD úspešne pretrváva už  niekoľko rokov - turistická vychádzka. Príjemné a stále ešte teplé septembrové počasie vytiahlo dňa 28.9.2021 deti z 1.A ,1.B a 1.C triedy spolu so svojimi p. vychovávateľkami Tomášekovou, Bónovou a  Koreňovskou na potulky do viníc. Popadané sladké jabĺčka ,drobné oriešky ,pichľavé šípky aj vôňa zrelého hrozna nám robili v prírode spoločnosť . A že sme si to užívali , svedčia nasledujúce fotky.