Štvrtok 9. 5. 2024

Exkurzia Prezidentského palácu v Bratislave

Zodpovedná: Mgr. Dana Slamková

Dňa 2.2.2024 sa žiaci z 5.A a 5.C zúčastnili exkurzie do Prezidentského paláca v Bratislave. Žiaci mali možnosť prejsť vnútornými priestormi paláca, kde boli prostredníctvom kvalifikovaného sprievodcu oboznámení s históriou paláca, s využitím jednotlivých miestností, ale aj s prácou prezidentky Slovenskej Republiky. Palác, ktorý dal postaviť gróf Grasalkovič, a preto sa nazýva aj Grasalkovičov palác, je sídlo prezidenta SR od roku 1996. Z Hodžovho námestia sme sa presunuli do mestskej časti Staré Mesto, do ktorého sme prechádzali Michalskou bránou. Zastavili sme sa na Hlavnom námestí, kde sme sa odfotili s francúzskym vojakom na lavičke a po ceste na Hviezdoslavove námestie sme sa pristavili aj pri soche Čumila a Bratislavčana Shönera Naciho, o ktorých sa žiaci dozvedeli aj viac informácií. Sochu P.O. Hviezdoslava a Hansa Christiana Andersena, ktorý navštívil Bratislavu v roku 1841, naši žiaci spoznali hneď. Kancelárii prezidenta veľmi ďakujeme za možnosti návštevy paláca.

Fotogaléria: https://6zslevice.edupage.org/news/#photos:album:889