Streda 8. 5. 2024

ACTIVE ENGLISH WEEK - SIDAS

ACTIVE ENGLISH WEEK

Vzdelávanie a zlepšovanie sa žiakov v znalostiach anglického jazyka je neodmysliteľným fenoménom v súčasnosti. Naša škola, ZŠ Saratovská 85 v Leviciach, kladie veľký dôraz na vedomosti žiakov v tomto predmete, a preto sme sa rozhodli pomôcť žiakom hlavne v komunikácii, ale rovnako vzbudiť v nich väčšiu motiváciu v učení sa jazyka. Uzavreli sme spoluprácu s jazykovou školou SIDAS so sídlom v Košiciach, ktorá ponúka výučbu prostredníctvom  anglicky hovoriacich lektorov. Objednali sme si kurz anglického jazyka  pre žiakov druhého stupňa našej základnej školy. Vzhľadom na to, že záujem o takéto netradičné vyučovanie bol veľký (177 žiakov), kurz bol objednaný až na dva týždne.

V termíne od 18. 9 do 22.9. po 6 vyučovacích hodín denne sa vzdelávali žiaci 5. a 6.ročníka, ktorí boli rozdelení do 4 skupín. Lektori, ktorí k nám zavítali boli z rôznych častí Veľkej Británie, ako Liverpool, Wales, Plymouth a tiež jeden lektor z Írska. V jednotlivých skupinách sa striedali vyučujúci vzhľadom na ich rôzny prízvuk. Aktivity boli zamerané hlavne na komunikačné činnosti.

Druhý termín prebiehajúci od 25.9. do 29.9 2023 bol ešte viac obsadený. Vytvorili sme až 5 skupín žiakov pozostávajúcich z ročníkov 7.8. a 9. Pribudol nám aj nový lektor z USA. Žiaci na konci svojho týždňa vzdelávania získali Certifikát o úspešnom absolvovaní týždňa s názvom ACTIVE ENGLISH WEEK.