Streda 8. 5. 2024

Mikulášska výzva

Zodpovedná: Ing. Eva Kováčová

Vianočný čas je časom, kedy všetky deti netrpezlivo čakajú, čo im Ježiško prinesie. Je to čas, kedy sa môžeme vzájomne obdarovať a naplniť radosťou srdcia tých, na ktorých nám záleží. Nie všetky deti však dostanú darčeky od Ježiška alebo mikulášske balíčky, hoci celý rok poslúchali. Sú to deti z rodín, ktoré sa ocitli v núdzi alebo v inej náročnej situácií. A práve takýmto deťom sa žiaci našej školy rozhodli pomôcť. Žiaci druhého stupňa zo školského parlamentu sa zapojili do tzv. "Mikulášskej zbierky", ktorú organizuje Materské centrum Medulienka spolu s Centrom konkrétnej pomoci Femina. Krásna myšlienka odovzdať osamelým maminkám a ich deťom mikulášske balíčky a pomôcť aj takýmto láskavým gestom zarezenovala v srdciach našich žiakov. Žiaci priniesli sladkosti, pastelky, pexesá, plyšové hračky a pripravili aj mikulášske balíčky pre tieto deti, ktorých rodičia sa ocitli v ťažkej životnej situácii. Všetky láskavé dary od našich žiakov sme odovzdali do materského centra Medulienka, aby si aj deti z rodín v núdzi našli vo svojich topánočkách nejakú sladkú dobrotu. Za toto krásne gesto patrí všetkým žiakom aj ich rodičom veľké poďakovanie, pretože zdanlivo "malé" gesto láskavosti od nás môže pre niekoho znamenať veľmi, veľmi veľa...Vďaka našim žiakom zavíta Mikuláš aj k tým deťom, ktoré možno tento rok nič nečakajú. Ďakujeme ešte raz!