Utorok 30. 4. 2024

Okresné kolo matematickej Pytagoriády

Okresné kolo matematickej Pytagoriády 2023/2024
Zodpovedná: Ing. Miroslava Jánošová

V dňoch 09. a 10. 04. 2024 bola naša škola organizátorom 45. ročníka okresného kola matematickej Pytagoriády. Svoje matematické schopnosti, zručnosti a nadanie si prišlo v prvý deň súťaže otestovať  118 tretiakov, štvrtákov, piatakov a na druhý deň 69 šiestakov, siedmakov a ôsmakov z celého nášho okresu. Medzi touto konkurenciou rovesníkov dosiahli veľmi pekné umiestnenia aj naši žiaci.

V najmladšej kategórii P3 najlepšie umiestnenie dosiahol Ivan Valach, ktorý obsadil 13. miesto spomedzi 58 žiakov v rámci celého okresu. Úpešným riešiteľom boli aj Filip Frajka, ktorý obsadil 17. miesto. Školu reprezentovala aj Simonka Čornáková.

V kategórii P4 sa najviac z našej školy darilo Jakubovi Krausovi, ktorý sa umiestnil na 9. mieste zo 43 rovesníkov. Do súťaže sa zapojili aj Alex Debrovský a Damián Mirják.

Kategória piatakov P5 bola pre našu školu najúspešnejšia, lebo všetci naši súťažiaci žiaci boli úspešnými riešiteľmi a získali popredné umiestnenia. Peter Oliver Kopčanský získal 1. miesto, Barborka Kazárová vybojovala 4. miesto a výborné umiestnenie dosiahol aj Maťko Švec, ktorý obsadil 6. miesto.

Medzi šiestakmi v kategórii P6 sa najviac z našej školy darilo Simonke Tӧrӧkovej, ktorá sa umiestnil na výbornom 3. mieste. Súťažili aj Jakub Gatial a Andrej Kasala.

V kategórii P7 výborné umiestnenie dosiahol Tomáš Orság - 4. miesto. Zapojili sa aj Sophia Vékonyová, ktorú od úspešného riešiteľstva delil jediný bod a Zuzka Macáková.

V najstaršej kategórii ôsmakov P8 do okresného kola postúpil jediný náš žiak a to Damián Nevizanský, ktorý však kvôli úrazu súťaž neabsolvoval.

Veľké poďakovanie patrí aj mojim pomocníčkam, Sophii Vékonyovej, Zuzke Macákovej, Simonke Tӧrӧkovej, Timke Szabóovej, Korinke Hamranovej, Karinke Lehockej a Emke Csalovej.

Celkovo najúspešnejšia kategória v rámci okresu aj našej školy bola P5 s úspešnosťou 64,70%, najmenej úspešná bola kategória P4 a to len s 30,23 %-tnou úspešnosťou.

Všetkým našim žiakom ďakujeme za reprezentáciu školy, takisto ďakujem všetkým, ktorí akokoľvek pomohli pri organizácii tejto masovej okresnej súťaže.