Streda 1. 5. 2024

Okresné kolo matematickej olympiády

Zodpovedná: Ing. Miroslava Jánošová

Dňa 03. 04. 2024 bola naša škola organizátorom 73. ročníka okresného kola matematickej olympiády pre kategórie Z6, Z7, Z8. Celkovo bolo na súťaž pozvaných až 90 žiakov z celého okresu. Našu školu v týchto kategóriách reprezentovali 13 žiaci.

V kategórii Z6 bola úspešnou riešiteľkou aj tento školský rok naša žiačka Timea Szabóová, ktorá  obsadila krásne 1. miesto z 28 riešiteľov z celého okresu. Zo šiestakov nás reprezentovali aj Jakub Gatial a Matej Kraus. Táto kategória bola najmenej úspešná, celkovo bolo len päť úspešných riešiteľov, čo je len 17,86 %-tná úspešnosť.

V kategórii Z7 bola úspešnou riešiteľkou aj tento školský rok Sofia Vékonyová, ktorá obsadila 11. miesto z 29 riešiteľov. Súťažili aj Zuzana Macáková, Linda Murániová a Tomáš Orság. Táto kategória bola najúspešnejšia, bolo v nej až 13 úspešných riešiteľov, čo predstavuje 44,82%-tnú úspešnosť.

V najstaršej kategórii ôsmakov Z8 sme nemali žiadneho úspešného riešiteľa. Školu reprezentovali: Jakub Pivka, Lukáš Galgóc, Dávid Ürge, Katarína Krajčírová, Natália Senciová a Bianka Nedorolíková. Percentuálna úspešnosť bola 33,33%.

Celková úspešnosť všetkých troch kategórií bola 32,18%.

Úspešným riešiteľkám srdečne gratulujeme a všetkým zúčastneným žiakom ďakujeme za reprezentáciu školy v tejto vedomostnej súťaži. Vďaka patrí aj dievčatám z VII.C - Sophii Vékonyovej a Zuzke Macákovej a zo VI.B – Timke Szabóovej, Nelke Vékonyovej, Korinke Hamranovej, Karinke Lehockej, Simonke Törökovej a Emke Csalovej, ktoré pomáhali pri organizácii súťaže.