Nedeľa 8. 9. 2024

Zlaté levíča – oceňovanie primátora mesta Levice

Zlaté levíča - oceňovanie primátora mesta Levice
Zodpovedná: Mgr. Dana Slamková

Dňa 20.6.2024 sa Synagóga v Leviciach stala miestom, kde sa stretli tí  najlepší žiaci z najlepších z levických škôl. Zástupcovia mesta mali tú česť odovzdať prestížne ocenenie Zlaté levíča za rok 2024 za úspešnú reprezentáciu školy a mesta v školskom roku 2023/2024 žiakom z jednotlivých základných škôl. ZŠ, Ul. Saratovská 85 mala ako každý rok svoje zastúpenie. Dovoľte nám predstaviť žiačky našej školy, ktoré si dané ocenenie prevzali a  právom zaslúžili.

Linda Murániová

Linda, žiačka 7. C, dosahovala počas celého štúdia len výborné výsledky. Aktívne sa zapájala do súťaží spoločenskovedných predmetov: Pytagoriáda, Klokan, Expert, Ypsilon, matematická olympiáda s účasťou v okresnom kole a  recitačných súťaží: Šaliansky Maťko, Hviezdoslavov Kubín. Úspech dosiahla na olympiáde z biológie – 1. miesto na okresnom kole. Absolvovala tiež úspešne aj Biblickú olympiádu. Predmetom jej záujmu boli aj geografia a dejepis, čo dokázala svojou účasťou na súťažiach: Čo vieš o hviezdach, dejepisná olympiáda. Aktívne pracovala aj v projekte Zelená škola. Jej najväčším úspechom v tomto školskom roku bolo víťazstvo v okresnom a krajskom kole olympiády v anglickom jazyku a 7. miesto v celoslovenskom kole. Žiačka pracovala pod vedením p. učiteľky Bošiakovej.

Sára Bencsíková

Sára, žiačka 9.C, bola počas celého štúdia na našej škole aktívnou v mnohých oblastiach, či už vedomostných ale aj na športovom a kultúrnom poli. V športovej oblasti sa zapájala do volejbalu, florbalu a vybíjanej, a svoje zručnosti potvrdzovala účasťou na mestskej športovej olympiáde. Výborné výsledky dosahovala v predmetoch spoločenskovedného zamerania. Šaliansky Maťko, Ypsilon, Všetkovedko a Hviezdoslavov Kubín boli súťažami, do ktorých  sa úspešne zapájala aktívne každý školský rok. Svoju všestrannosť potvrdila aj prostredníctvom účasti na Pytagoriáde, Olympiáde z fyziky a geografie. Aktívne pracovala aj v Zelenej škole. Jej najväčším koníčkom je však štúdium cudzích jazykov. Úroveň svojich vedomostí, či už konverzačných alebo z gramatiky, dokázala v tomto školskom roku a to víťazstvom v okresnom kole Anglickej olympiády v kategórii 1B a 3. miestom v krajskom kole v Nových Zámkoch. Sára bola pripravovaná pod vedením p. učiteľky Slamkovej. Sme hrdí, že žiačka s takýmito úspechmi, ktorá bola počas celého štúdia na našej škole vyznamenaná, opúšťa našu školu s ocenením mesta Levice - Zlaté levíča 2024.

Petra Sabová

Petra, žiačka 9. B, dosahovala počas celého štúdia na našej škole len výborné výsledky. Svoje všestranné vedomosti dokázala pretaviť do účasti na súťažiach spoločenskovedného a technického zamerania. Pravidelne sa zúčastňovala Olympiád zo slovenského jazyka, dejepisu, geografie, anglického jazyka a matematiky. Recitácia jej bola tiež blízka, a to dokázala aj účasťou na Hviezdoslavovom Kubíne na obvodnom kole. Aktívne pracovala aj v školskom parlamente, Zelenej škole aj ako Peer aktivistka. Najväčšie úspechy dosiahla v technických súťažiach - v Technickej olympiáde, v ktorej sa vždy dopracovala do krajského kola. V tomto roku dosiahla najväčší úspech, a to účasťou a víťazstvom v celoslovenskom kole v Piešťanoch v súťaži Hľadá sa energia. Peťka bola pripravovaná pod vedením p. učiteľky Homoľovej.

Dajana Kováčová

Dajana, žiačka 9.B, dosahovala v priebehu celého štúdia vzdelávacie výsledky s vyznamenaním. Svoj záujem o spoločenskovedné predmety pretavila do úspechov v Olympiádach v anglickom jazyku, v  slovenskom jazyku a v účasti na Pytagoriáde. Kvalitné vedomosti z anglického jazyka sa prejavili aj jej úspešnými ročníkovými prácami v rámci školského kola. Jej technické znalosti sa odzrkadlili v úspechoch na súťažiach daného zamerania – Technická olympiáda, ale najväčší úspech prišiel v tomto školskom roku a to víťazstvom na celoslovenskej úrovni v súťaži Hľadá sa energia. Dajanka bola pripravovaná pod vedením p. učiteľky Homoľovej.

Žiačkam školy gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov v osobnom aj študijnom živote.

Linda Murániová

Sára Bencsíková